SAĞLIK VE WELLNESS
Vibram® FiveFingers® ayakkabıları diğer tüm rakiplerinden farklıdır. FiveFingers®, doğaya tam uyum sağlamakla kalmaz, sağlığınız için bir çok olumlu fayda sağlar. Doğanızın gerektirdiği gibi vücudunuzdaki tüm biyomekanikleri çalıştırır.

ANATOMİ
Vibram® FiveFingers® ayakkabıları yenilikçi tasarım, detaylı mühendislik ve kaliteli üretimin sonucudur. Vibram® tabanlarının kanıtlanmış teknolojisi ve en kaliteli malzemelerin bileşimi ile performansınızı arttırarak spor aktivitelerinizden daha fazla zevk almanız amaçlanır.
Devrim yaratan tasarımımız ayaklarınızın doğal formunda ve esnekliğinde hareket etmesini sağlayarak önce ayak sağlını ve tüm beden sağlığını korur. Çünkü ayaklarınız vücudunuzun diğer uzuvları gibi serbestçe hareket edebilmelidir.İnsan ayağındaki 26 kemik, 30 eklem,20 kas ve yüzlerce algılama duyusu, tendon ve bağ Vibram® ile olması gerektiği gibi sürekli egsersiz yapar.

BİYOMEKANİK
VIBRAM® FIVEFINGERS® İLE KOŞU & EGZERSİZ ÜZERİNE SORULAR VE CEVAPLARI
Vibram® Biomechanics Advisory Board

AYAK ÇALIŞMA YAPISI VE SAĞLIĞI


ORTEZ TAKMAKTAYIM. VIBRAM® FIVEFINGERS® KULLANMAM SAKINCALIMIDIR?
Vibram® FiveFingers®ayakkabıları doğası gereği ayaklarınızın daha iyi bir mekanik işleve sahip olmasını sağlar. Ortez ayaklarınız işlevini sağlar ve herhangi bir biyolojik aberasyonu engellemesine yardımcı olur. Eğer ciddi oranda düz bir ayak tabanınız varsa FiveFingers® ayakkabılarını kademeli olarak giymeniz tavsiye edilir çünkü ayak kaslarınızın zaman içerisinde uyum sağlaması ve kuvvet kazanması gerekir.

ORTEZLERİMİ VIBRAM® FIVEFINGERS® İÇİNDE KULLANABİLİRMİYİM?
Vibram® FiveFingers® ayakkabıları ayak tabanınız ile direk temas halinde olacak şekilde tasarlanmıştır bu nedenle ayakkabı ile ayak arasında herhangi bir başka obje Vibram® FiveFingers® fonksiyonlarını olumsuz etkileyebilir.

VIBRAM® FIVEFINGERS® GİYDİKTEN SONRA AYAKLARIM ACIMAYA BAŞLADI.BU NORMALMİ?
Ayaklarınızı bükerken geçici bir süre rahatsız hissedebilirsiniz.Tahminen bir ya da iki haftadan sonra ayaklarınız Vibram'a alışacaktır. Rahatsızlığı en aza indirgemek için ayaklarınızı yavaşça bükmeyi aklınızda tutun.

BİR PRONATOR OLDUĞUM SÖYLENDİ. UZMANLAR HAREKET KONTOLÜM İÇİN BELLİ TİPTE AYAKKABILAR KULLANMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYOR. VIBRAM® FIVEFINGERS® BENİM İÇİN UYGUN MU?
Bazı pronatorlar için Vibram ayakkabıları biyomekanik sistemde çok ani değişikliklere neden olabilir. İleri seviye pronatorlarda Vibram ayakkabılarını ağırlık dengeleme hareketlereinde tavsiye etmeyiz. Pronator hastalarının muhakkak rehabilite içerikli ayak tedavileri görmeleri Vibram gibi ayakkabıları giymeden önce şiddetle tavsiye edilir.

AYAKLARIMIN DÜZ OLDUĞUNU NASIL ANLARIM?
Ayakta dururken ayak tabanınız ortasında yay şeklinde bir boşluk yok ya da çok az ise ayaklarınız düz ayaklardır. Eğer kendiniz emin olamıyorsanız lütfen bir uzmana başvurun.©Copyright Joya International Bu Sitenin içeriği ve tasarımı Uluslararası Kanunlara Göre Korunmaktadır.
KULLANIM
ANATOMİ