KOŞU
Yalın ayaklar ile koşmanın faydalarının daha az sakatlık, incinme ve daha fazla performans olduğu bilimsel araştırmalar, koçlar ve atletler tarafından ciddi kanıtlar ile ortaya konmuştur.
Hareket çalışmaları yalın ayak ile koşmanın ayakların ön kısmının yere teması esnasında ağırlık merkezinizin altında olduğunuzu böylece optimum denge, daha fazla stabilite, daha az baskı ve çok daha iyi ileri itici güç anlamına geliyor. Vibram® Biomechanics uzmanı D.r Ivo Waerlop'a göre; Vibram® FiveFingers® ayakkabıları daha fazla çeviklik, güç ve denge sağlıyor. Koşarken vücudunuzu daha iyi kontrol ediyor ve veriminizi arttırabilirsiniz.

Hiç bir diğer ayakkabı Vibram® FiveFingers® ayakkabılarınındaki doğallık ve düşük incinme riskine sahip değildir. Yalın ayak ile koşmanın sağlık ve performans açısından getirdiği avantajları Vibram® FiveFingers® ile elde edebilirsiniz. Patentli Vibram® tabanlarımız ile ayağınız altında ikinci bir deri tabakasına sahip olarak yolunuzdaki tüm engelleri yalın ayakla koşarcasına rahatlıkla aşabilirsiniz.

ChiRunning ya da Pose Method koşuları için Vibram® FiveFingers® ayakkabılarını kullanmadan önce mutlaka fizik tedavi uzmanınız ya da medikal danışmanınız ile görüşün.

SU SPORLARI
Vibram® FiveFingers® ayakkabıları denince tüm doğa sporları akla gelir. Kayak, kano, sörf, board, yelken ve balıkçıların tercihi artık Vibram® FiveFingers®

İçinde bol su olan sporlar için Vibram® FiveFingers® koleksiyonumuza yeni modellerimizi ekledik. Sprint ve KSO ayarlanabilir bantları ile daha güvenli, ayağı iyi kavrayan yapısı ile çeviklik gerektiren aktiviteleriniz için en konforlu seçimlerdir. Flow modelimiz ise 1.2 mm neoprene üst tabanı ile hırçın sularda bile ayaklarınızı sıcak tutar.

Vibram® FiveFingers® ile kayak, sörf, rüzgar sörfü ve yelken sporlarında kendinizi güvende hissedin.

SPORT - TREKKING / GEZİ

Vibram® FiveFingers® ayakkabıları doğa, insanlar ve çevre ile daha fazla iç içe olmak isteyenler tercihi.

Nereye giderseniz gidin Vibram® FiveFingers® ayakkabıları ile etrafınızdaki her şey ile daha derin bir iletişim içerisinde olursunuz. Vücudunuz algıları ve yeryüzü ile iletişim kurarak enerjinizi arttırın ve ruhunuza pozitif katkıda bulunur. FiveFingers® ayak kaslarınız ve eklemlerinizi tamamiyle doğal sistemine uygun olarak çalıştırarak size daha yumuşak ve doğal bir yürüyüş hareketi hissi verir.

Ortalama 150 gram ağırlığı ile FiveFingers® hafif ve kolayca taşınabilir ayakkabı ihtiyacı duyan Doğa ve spor severler için idealdir.

YOGA/FITNESS
Yoga, Pilates ve Fitness gibi duyuların daha yoğun olduğu sporlarda Vibram® FiveFingers® ayakkabıları giymek konfor, denge ve performans sağlıyor. Çünkü Vibram® FiveFingers® ile ayak ve bacaklarınızın getirdiği desteği çok daha iyi kontrol edersiniz.
Vibram® FiveFingers® ayakkabıları sadece yere daha iyi basan ayaklar değil, ayaklarınızın altında ikinci bir deri gibi davranarak tüm hareketlerinizi daha esnek ve kontrollü yapmanızı sağlar. En zorlu Yoga pozisyonlarında Vibram® FiveFingers® ayakkabılarının farkını hissedeceksiniz. Özel tasarımı ile spor yaparken ayak hijyeninizi koruyarak konsantrasyonunuza tamamen kendinize verebilirsiniz.

Egzersiz ve eğtimlerde Vibram® FiveFingers® 5 sebebi:
1. Daha iyi algılama sağlayarak denge ve çeviklik artışı
Vibram® FiveFingers® ayakkabıları binlerce nerolojik reseptörün ayaktan beyine doğru sinyaller göndermesini temin ederek denge, çeviklik, vücud mekaniklerinde pozitif katkı sağlar.

2. Daha sağlıklı ayaklar
Geleneksel ayakkabılar ayaklarınızı sınırlamakla kalmaz, ayak parmaklarınızı sıkıştırarak hareket kabiliyetinizi sınırlar. Vibram® FiveFingers® ayak parmaklarınızın serbestçe ve olması gerektiği gibi özgürce hareket etmesini sağlar böylece ayaklarınızı gerçek doğasına alıştırır.

3. Daha güçlü ayak kasları
Vibram® FiveFingers® bacaklarınızın alt bölgesi ve ayaklarınızdaki kasları olması gerektiği gibi çalıştırır ve böylece beden sağlığınız artar, incinme riski düşer.

4.Sırt ağrıları azalır.
Yanlış duruşu düzelterek daha doğal sırt ve omurga oturumu sağlar.

5. Daha iyi hissedersiniz
Vibram® FiveFingers® ayakkabıları giymek bedeniniz ile daha iyi bir iletişim içinde olmanız anlamına gelir. Böylece her zaman çok daha iyi hissedersiniz. Doğal olan insanı her zaman daha mutlu hissettirir.

 ©Copyright Joya International Bu Sitenin içeriği ve tasarımı Uluslararası Kanunlara Göre Korunmaktadır.
KULLANIM
ANATOMİ